گوشی‌های هوشمند و اهمیت آن‌ها در زندگی ما

گوشی‌های هوشمند و اهمیت آن‌ها در زندگی ما

گوشی‌های هوشمند، از زمان اختراعشان تا به حال، یکی از محبوب‌ترین اختراع‌ها بوده‌اند. امروزه، تلفن همراه و گوشی‌ها، به یکی از لوازم ارتباطی اصلی تبدیل شده‌اند. با استفاده از گوشی‌های هوشمند، خیلی کارها را می‌توان انجام داد. چک کردن شبکه‌های اجتماعی، انجام بازی، ارتباط با دیگران و بسیاری از کارهای دیگر، تنها با یک گوشی هوشمند قابل انجام است. اسمارت فون ها، به سادگی می‌توانند پاسخگوی بسیاری از نیازهای شما باشند. به همین ترتیب، بسیاری از ما به گوشی‌های خود اعتیاد پیدا کرده‌ایم. در زمان شیوع کرونا ویروس نیز بسیاری از افراد، از طریق گوشی هوشمند خود کسب درآمد کرده‌اند.

حال، می‌خواهیم از چند دانستنی نقل شده از Factslegends درباره گوشی های هوشمند، مطلع شویم. اطلاع از این دانستنی‌ها، به ما کمک می‌کند تا اطلاعات بهتر و بیشتری از این دستگاه‌های محبوب را به دست بیاوریم. در نتیجه، این مطلب را از دست ندهید و با ما همراه باشید! ۴٠ دانستنی درباره گوشی های هوشمند، پیش روی شماست.

5 دانستنی در مورد گوشی های هوشمند

بهره بردن از اطلاعات زیاد در دنیای امروزی، می‌تواند به شما در شناخت محیط اطراف خود، کمک کند. بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این دانستنی‌ها را دنبال کنید!

١- تعداد کاربران موبایل از استفاده کنندگان مسواک در جهان بیشتر است!

خب، ظاهراً محبوبیت گوشی‌های هوشمند، بیشتر از این حرف‌ها است! با پیشرفت تکنولوژی و تولید بیشتر گوشی‌های هوشمند، این دستگاه‌ها راه خود را به بسیاری از مراجع دولتی و غير دولتی باز کردند. به همین ترتیب، محبوبیت استفاده از موبایل، بیشتر و بیشتر شد. اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم، کره زمین در حدود ٧.٨ میلیون نفر جمعیت دارد. از این تعداد، بیش از حدود 4 میلیارد نفر، به گوشی هوشمند دسترسی دارند و از آن استفاده می‌کنند. این در حالی است که تنها ٣.۵ میلیارد نفر مرتباً از مسواک استفاده می‌کنند! در نتیجه، استفاده کنندگان گوشی‌های هوشمند، حدود ۵٠٠,٠٠٠,٠٠٠ نفر بیشتر از استفاده کنندگان مسواک و خمیر دندان است. به نظر می‌رسد که استفاده از موبایل برای انسان‌های امروزی، واجب‌تر از رعایت بهداشت و سلامت دندان است!

٢- تقریباً تمامی کاربران گوشی‌های هوشمند، دستگاه‌های خود را به صورت شبانه روزی در دستان یا نزدیک به دستان خود قرار می‌دهند!

جالب است که بدانید بیش از ٩٠ درصد کاربران بالغ گوشی‌های هوشمند، دستگاه‌های خود را در دستان خود یا نزدیک به خود نگهداری می‌کنند. آن هم به صورت شبانه روزی! گوشی‌های هوشمند، عضوی جدایی ناپذیر و مهم در دنیای امروزی هستند. برای کاربران بزرگسال، این امر بیشترین از نوجوانان و کودکان رخ می‌دهد. ظاهراً، هر چه بزرگ‌تر بشویم، اعتیاد ما به گوشی‌های هوشمند بیشتر می‌شود و این افزایش اعتیاد، تمامی ندارد.

٣- در ایالات متحده، تنها یک چهارم از کاربران گوشی‌های هوشمند، به اینترنت دسترسی دارند!

به نظر می‌رسد که بر خلاف دسترسی آسان به تلفن‌های همراه در آمریکا، اکثریت کاربران از اینترنت گوشی خود استفاده نمی‌کنند. به طور دقیق، تنها ٢۵ درصد از کاربران ساکن ایالات متحده آمریکا، به وسیله گوشی به اینترنت متصل می‌شوند. شاید وجود اپراتور‌های مختلف و پرداخت هزینه اضافی، یکی از دلایل این موضوع باشد.

۴- در حال حاضر، تعداد گوشی‌های هوشمند در دنیا، حدوداً 5 برابر بیشتر از رایانه‌های شخصی است!

با فراگیر شدن استفاده از گوشی‌های هوشمند، کاربران این دستگاه‌ها را برای انجام بسیاری از امور روزمره، کاری و سرگرمی خود ترجیح دادند. دسترسی ساده‌تر و قابلیت حمل آسان، قیمت کم‌تر و بازاریابی گسترده‌تر، از دلایل وقوع این رخداد هستند. با پیشرفت روزانه این صنعت، سهم گوشی‌های هوشمند در بین کاربران، هر روز افزایش می‌یابد.

۵- بیش از ٨٠ درصد کاربران بالغ آمریکایی، صاحب حداقل یک گوشی هوشمند هستند

آمریکا، یکی از بازارهای موبایل بزرگ در دنیا است. اهمیت این بازار، برای کمپانی‌هایی مانند اپل زیاد است. بسیاری از کمپانی‌ها با قسط بندی طولانی مدت گوشی‌های هوشمند خود، خدماتی را به مشتریان ارائه می‌کند که کاربران را وسوسه به خرید یک گوشی هوشمند می‌کنند. به همین شکل، تمرکز ویژه در بازار آمریکا، سبب شده است تا بیش از ٨٠ درصد کاربران آمریکایی، صاحب حداقل یک عدد تلفن همراه باشند و از آن به صورت روزمره استفاده کنند.

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *